SHR-32-PPB
DigiKey Part Number
RPC5046-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SHR-32-PPB
Description
SLIT WRAP 1.26" X 49.21' BLACK
Detailed Description
Slit Wrap X 49.21' (15.00m) Black
EDA/CAD Models
SHR-32-PPB Models
Category
Diameter - Inside, Expanded
1.260" (32.00mm)
Material
Polypropylene (PP)
Length
49.21' (15.00m)
Wall Thickness
0.050" (1.27mm)
Slit Harness
Base Product Number
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.260" (32.00mm)