PLT14/5/1.5/S-3F36
DigiKey Part Number
1779-1141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT14/5/1.5/S-3F36
Description
FERRITE CORE PLT 3F36
Detailed Description
Uncoated 3F36 Ferrite Core PLT Type 0.551" (14.00mm) Length 0.197" (5.00mm) Width Diameter 0.059" (1.50mm) Height
Category
Material
3F36
Height
0.059" (1.50mm)
Length
0.551" (14.00mm)
Width
0.197" (5.00mm)