FC5BQCCMC25.0-T1
DigiKey Part Number
631-FC5BQCCMC25.0-T1TR-ND - Tape & Reel (TR)
631-FC5BQCCMC25.0-T1CT-ND - Cut Tape (CT)
631-FC5BQCCMC25.0-T1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC5BQCCMC25.0-T1
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FC5BQCCMC25.0-T1 Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)