UEZGUI-1788-56VI-BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Future Designs Inc.
In Stock: 10
Unit Price: RM1,162.30000
Datasheet
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, SPI 5.6" (142.24mm) 640 x 480 (VGA)
UEZGUI-1788-56VI-BA
DigiKey Part Number
622-1060-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UEZGUI-1788-56VI-BA
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 5.6"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Diagonal Screen Size
5.6" (142.24mm)
Manufacturer
Future Designs Inc.
Viewing Area
112.01mm W x 84.58mm H