UEZGUI-RX62N-35QT-BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Future Designs Inc.
In Stock: 45
Unit Price: RM1,103.20000
Datasheet
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)
UEZGUI-RX62N-35QT-BA
DigiKey Part Number
622-1053-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UEZGUI-RX62N-35QT-BA
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Viewing Area
70.08mm W x 52.56mm H