G125-MW10150F94 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 0
Unit Price: RM13.52010
Datasheet
White 26 AWG Jumper Lead Socket to Pin Gold 5.90" (149.86mm)
Harwin’s Company Overview
G125-MW10150F94
DigiKey Part Number
952-2482-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MW10150F94
Description
1.25MM M/F ON 26AWG 150MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
8.0µin (0.20µm)
Part Status
Obsolete
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Pin
Number of Conductors
1
Length
5.90" (149.86mm)