S7181-45R
DigiKey Part Number
952-2738-2-ND - Tape & Reel (TR)
952-2738-1-ND - Cut Tape (CT)
952-2738-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S7181-45R
Description
RFI SHLD FINGER PHOS GOLD SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Shield Finger Phosphor Bronze Gold Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S7181-45R Models
Category
Height
0.177" (4.50mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Material
Phosphor Bronze
Series
Plating
Gold
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Plating - Thickness
Flash
Part Status
Active
Attachment Method
Solder
Type
Shield Finger
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Width
0.091" (2.30mm)
Base Product Number
Length
0.181" (4.60mm)