DF9B-15P-1V(69) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Unit Price: RM6.04770
Datasheet
Image for DF9B-15P-1V(69) is not available
DF9B-15P-1V(69)
DigiKey Part Number
DF9B-15P-1V(69)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-15P-1V(69)
Description
CONN HDR 15POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
EDA/CAD Models
DF9B-15P-1V(69) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
15
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)