ESD24VS2UE6327HTSA1
DigiKey Part Number
ESD24VS2UE6327HTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD24VS2UE6327HTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
ESD24VS2UE6327HTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD24VS2UE6327HTSA1
Description
TVS DIODE 24VWM 41VC PGSOT23
Customer Reference
Detailed Description
41V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount PG-SOT23
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESD24VS2UE6327HTSA1 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
230W
Part Status
Last Time Buy
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Breakdown (Min)
26V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41V