REFAUDIOGANB750WTOBO1
DigiKey Part Number
448-REFAUDIOGANB750WTOBO1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REFAUDIOGANB750WTOBO1
Description
EVAL BOARD FOR IRS20957S
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Category
Output Type
1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo)
Manufacturer
Infineon Technologies
Max Output Power x Channels @ Load
750W x 1 @ 4Ohm; 375W x 2 @ 2Ohm
Series
Voltage - Supply
±36V