S27KL0642DPBHB020
DigiKey Part Number
448-S27KL0642DPBHB020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S27KL0642DPBHB020
Description
IC PSRAM 64MBIT HYPERBUS 24FBGA
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 64Mbit HyperBus 166 MHz 36 ns 24-FBGA (6x8)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S27KL0642DPBHB020 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Interface
HyperBus
Mfr
Clock Frequency
166 MHz
Series
Write Cycle Time - Word, Page
36ns
Packaging
Tray
Access Time
36 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)