IL-10P-S3EN2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Molex
In Stock: 3,921
Unit Price: RM6.38000
Datasheet
Image for IL-10P-S3EN2 is not available
IL-10P-S3EN2
DigiKey Part Number
IL-10P-S3EN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IL-10P-S3EN2
Description
CONN HEADER VERT 10POS 2.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.098" (2.50mm)
Category
Termination
Solder
Mfr
Fastening Type
Friction Lock
Series
Contact Length - Mating
0.236" (6.00mm)
Packaging
Bulk
Contact Length - Post
0.138" (3.50mm)
Part Status
Active
Overall Contact Length
0.500" (12.70mm)
Connector Type
Insulation Height
0.382" (9.70mm)