IL-12P-S3FP2-1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Unit Price: RM0.00000
Datasheet
Image for IL-12P-S3FP2-1 is not available
IL-12P-S3FP2-1
DigiKey Part Number
IL-12P-S3FP2-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IL-12P-S3FP2-1
Description
CONN HEADER R/A 12POS 2.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 12 position 0.098" (2.50mm)
Category
Termination
Solder
Series
Contact Length - Mating
0.236" (6.00mm)
Packaging
Bulk
Contact Length - Post
0.138" (3.50mm)
Part Status
Active
Insulation Height
0.256" (6.50mm)