2450BP07A0100001T
DigiKey Part Number
712-2450BP07A0100001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450BP07A0100001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450BP07A0100001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450BP07A0100001T
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 2.5dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2450BP07A0100001T Models
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
2.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.017" (0.43mm)