R-30Y-0050
DigiKey Part Number
K230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R-30Y-0050
Description
WIRE WW 30AWG PVDF YELLOW 50'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 50' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Series
Jacket Color
Yellow
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)