R30W-1000
DigiKey Part Number
K628-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30W-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 1000'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG White Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 1000' (304.80m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
White
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C