C1812C663KFRLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C663KFRLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C663KFRLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C663KFRLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C663KFRLCAUTO
Description
CAP CER 0.066UF 1.5KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.066 µF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C663KFRLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.213" (5.40mm)