T491A474M025AT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T491A474M025AT |
Description | CAP TANT 0.47UF 20% 25V 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1206 (3216 Metric) 13Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T491A474M025AT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code A |
Voltage - Rated 25 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 13Ohm |