T528Z477M2R5ATE005
DigiKey Part Number
399-10367-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10367-1-ND - Cut Tape (CT)
399-10367-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T528Z477M2R5ATE005
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Detailed Description
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 2917 (7343 Metric) 5mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T528Z477M2R5ATE005 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
2.5 V