SBSMP0500474MXT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBSMP0500474MXT |
Description | FILTER LC(PI) 0.47UF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.47µF 20 A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SBSMP0500474MXT Models |
Category | Values C = 0.47µF |
Manufacturer Knowles Syfer | ESD Protection No |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Voltage - Rated 50V |
Type Low Pass | Mounting Type Surface Mount |
Filter Order 3rd | Package / Case 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad |
Technology LC (Pi) | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Number of Channels 1 | Height 0.133" (3.38mm) |
Attenuation Value 44dB @ 100MHz | Base Product Number |
Current 20 A |