0306ZC224KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGL15ZR71A224KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGL15ZR71A224KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGL15ZR71A224KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0306ZC224KAT2A
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0306
Detailed Description
0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric)
EDA/CAD Models
0306ZC224KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)