0306ZC224KAT2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0306ZC224KAT2A |
Description | CAP CER 0.22UF 10V X7R 0306 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0306ZC224KAT2A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0306 (0816 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.61mm) |