1210GC222KAT1A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1210GC222KAT1A |
Description | CAP CER 2200PF 2KV X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1210GC222KAT1A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |