CM03X5R225M06AH033
DigiKey Part Number
478-CM03X5R225M06AH033TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CM03X5R225M06AH033CT-ND - Cut Tape (CT)
478-CM03X5R225M06AH033DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM03X5R225M06AH033
Description
0201 X5R 2.2UF20% 6.3V T0.33MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)