C13LPN515P-15-10F is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: RM322.92000
In Stock: 0
Unit Price: RM372.49000
C13LPN515P-15-10F
DigiKey Part Number
5073-C13LPN515P-15-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C13LPN515P-15-10F
Description
IEC LOCK C13+ TO NEMA 5-15P, 15A
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Wire Gauge
14 AWG
Voltage Rating
125V
Current Rating (Amps)
15A