A17556-040
DigiKey Part Number
903-1633-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A17556-040
Description
RF EMI ABSORBING SHEET 18" X 18"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet CoolZorb 600 18.000" (457.20mm) X 18.000" (457.20mm) X 0.040" (1.00mm)
Category
Length
18.000" (457.20mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Width
18.000" (457.20mm)
Series
Thickness - Overall
0.040" (1.00mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C