CFS1919138
DigiKey Part Number
1798-CFS1919138-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS1919138
Description
RF CONDUCTIVE FOAM SHEET 19"X19"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Conductive Foam Sheet CFS Nickel-Copper (NI/CU) Polyester Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) 19.000" (482.60mm) X 19.000" (482.60mm) X 0.138" (3.51mm)
Category
Length
19.000" (482.60mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Width
19.000" (482.60mm)
Series
Thickness - Overall
0.138" (3.51mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C