LLC843F10P
DigiKey Part Number
5666-LLC843F10P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLC843F10P
Description
CONTROL LIQ LEV 120VAC 3SEC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller Constant Level SPDT (1 Form C) 120VAC Chassis Mount
Contact Rating @ Voltage
10A @ 120VAC
Termination Style
Quick Connect - 0.187"/0.250"
Voltage - Supply
120VAC
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Sensitivity
Fixed, 10kOhm