LLC863F26P | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-LLC863F26P-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LLC863F26P |
Description | LIQUID LEVEL CONTROL |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Liquid Level Controller Constant Level SPDT (1 Form C) 230VAC Chassis Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features LED Indicator |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Output Type Relay |
Series | Contact Form SPDT (1 Form C) |
Packaging Bulk | Contact Rating @ Voltage 10A @ 120VAC |
Part Status Active | Mounting Type Chassis Mount |
Type Constant Level | Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250" |
Voltage - Supply 230VAC | Operating Temperature -40°C ~ 70°C |
Sensitivity Fixed, 26kOhm |