0SPF025.T
DigiKey Part Number
F3517-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0SPF025.T
Description
FUSE CARTRIDGE 25A 1KVDC 5AG
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25A 1 kVDC Fuse Cartridge Requires Holder
Approval Agency
CE, CSA, UL, VDE
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Current Rating (Amps)
25A