LLC842F103M
DigiKey Part Number
5666-LLC842F103M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLC842F103M
Description
CONTROL LIQ LEV 120VAC 2SEC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller Constant Level SPDT (1 Form C) 120VAC Chassis Mount
Category
Features
LED Indicator
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Output Type
Relay
Series
Contact Form
SPDT (1 Form C)
Packaging
Bulk
Contact Rating @ Voltage
10A @ 120VAC
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Constant Level
Termination Style
Quick Connect - 0.187"/0.250"
Voltage - Supply
120VAC
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Sensitivity
Fixed, 10kOhm