LLC863F26P
DigiKey Part Number
5666-LLC863F26P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLC863F26P
Description
LIQUID LEVEL CONTROL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller Constant Level SPDT (1 Form C) 230VAC Chassis Mount
Category
Features
LED Indicator
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Output Type
Relay
Series
Contact Form
SPDT (1 Form C)
Packaging
Bulk
Contact Rating @ Voltage
10A @ 120VAC
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Constant Level
Termination Style
Quick Connect - 0.187"/0.250"
Voltage - Supply
230VAC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Sensitivity
Fixed, 26kOhm