V25S150P
DigiKey Part Number
F3498-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V25S150P
Description
VARISTOR 240V 22KA RADIAL
Detailed Description
240 V 22 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Radial
Category
Varistor Voltage (Max)
264 V
Energy
300J
Capacitance @ Frequency
3200 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
150 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
200 V
Varistor Voltage (Min)
216 V
Varistor Voltage (Typ)
240 V