V25S175P
DigiKey Part Number
F5386-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V25S175P
Description
VARISTOR 270V 22KA RADIAL
Detailed Description
270 V 22 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Radial
Category
Varistor Voltage (Max)
297 V
Energy
315J
Capacitance @ Frequency
2550 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
175 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
225 V
Varistor Voltage (Min)
243 V
Varistor Voltage (Typ)
270 V