V25S320P
DigiKey Part Number
F1947-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V25S320P
Description
VARISTOR 510V 22KA RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 V 22 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Radial
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Surge
22 kA
Series
Energy
540J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1350 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Radial
Varistor Voltage (Typ)
510 V