MAPRST0912-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 2,553
Unit Price: RM0.91000
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
Unit Price: RM0.00000
Datasheet
Infineon Technologies
Renesas Electronics Corporation
onsemi
RF Transistor NPN 65V 5.3A 50W Chassis Mount
MAPRST0912-50
DigiKey Part Number
1465-1134-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPRST0912-50
Description
RF TRANS NPN 65V
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Gain
10.16dB ~ 10.25dB
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Power - Max
50W
Packaging
Tray
Current - Collector (Ic) (Max)
5.3A
Part Status
Active
Operating Temperature
200°C (TJ)
Transistor Type
NPN
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
65V