AZ23C33-TP
DigiKey Part Number
AZ23C33-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
AZ23C33-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
AZ23C33-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C33-TP
Description
DIODE ZENER ARRAY 33V SOT-23
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 33 V 300 mW ±5% SOT-23
Category
Power - Max
300 mW
Manufacturer
MCC (Micro Commercial Components)
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
175°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
1 Pair Common Anode
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
33 V
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±5%