DZ23C24-TP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DZ23C24-TP |
Description | DIODE ZENER ARRAY 24V SOT-23 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 24 V 300 mW ±5% SOT-23 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Max 300 mW |
Manufacturer MCC (Micro Commercial Components) | Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 18 V |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Configuration 1 Pair Common Cathode | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V | Supplier Device Package SOT-23 |
Tolerance ±5% | Base Product Number |