23K640T-E/SN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 155
Unit Price: RM3.23000
Datasheet
SRAM Memory IC 64Kbit SPI 20 MHz 8-SOIC
23K640T-E/SN
DigiKey Part Number
23K640T-E/SN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23K640T-E/SN
Description
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
23K640T-E/SN Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Clock Frequency
20 MHz
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)