24LC025/ST is available for purchase but is not normally stocked.
Microchip Technology
In Stock: 7,537
Unit Price: RM2.88000
In Stock: 0
Unit Price: RM3.03866
Datasheet
In Stock: 600
In Stock: 115
In Stock: 422
EEPROM Memory IC 2Kbit I2C 400 kHz 900 ns 8-TSSOP
24LC025/ST
DigiKey Part Number
24LC025/ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24LC025/ST
Description
IC EEPROM 2KBIT I2C 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
24LC025/ST Models
Clock Frequency
400 kHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)