24LC025T-E/ST is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: RM0.71818
In Stock: 0
Unit Price: RM0.71817
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 78
Rohm Semiconductor
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Renesas Electronics Corporation
EEPROM Memory IC 2Kbit I2C 400 kHz 900 ns 8-TSSOP
24LC025T-E/ST
DigiKey Part Number
24LC025T-E/ST-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24LC025T-E/ST
Description
IC EEPROM 2KBIT I2C 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
24LC025T-E/ST Models
Clock Frequency
400 kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)