MRF24J40-I/ML
DigiKey Part Number
MRF24J40-I/ML-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF24J40-I/ML
Description
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 40QFN
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU 802.15.4 Zigbee®, MiWi® 2.4GHz 40-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MRF24J40-I/ML Models
Category
Sensitivity
-95dBm
Mfr
Serial Interfaces
SPI
Packaging
Tube
GPIO
6
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.4V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Current - Receiving
19mA
Type
TxRx + MCU
Current - Transmitting
23mA
RF Family/Standard
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C