PD70201EVB25F-D-5
DigiKey Part Number
150-PD70201EVB25F-D-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PD70201EVB25F-D-5
Current - Output
5A
Manufacturer
Microchip Technology
Voltage - Input
36V ~ 57V
Frequency - Switching
100kHz ~ 500kHz
Power - Output
25W
Base Product Number
Voltage - Output
5V