PIC10F202-I/MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: RM5.69750
Datasheet
PIC PIC® 10F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) FLASH 8-DFN (2x3)
PIC10F202-I/MC
DigiKey Part Number
PIC10F202-I/MC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC10F202-I/MC
Description
IC MCU 8BIT 768B FLASH 8DFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PIC10F202-I/MC Models
RAM Size
24 x 8
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Core Size
8-Bit
Supplier Device Package
8-DFN (2x3)
Speed
4MHz