PIC18F8622-I/PT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: RM50.60378
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 200
Unit Price: RM43.62000
Datasheet
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 64KB (32K x 16) FLASH 80-TQFP (12x12)
PIC18F8622-I/PT
DigiKey Part Number
PIC18F8622-I/PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F8622-I/PT
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP
Detailed Description
EDA/CAD Models
PIC18F8622-I/PT Models
Packaging
Tray
RAM Size
3.8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.2V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 16x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
40MHz