PIC32CM5164LS00048T-I/U5B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PIC32CM5164LS00048T-I/U5B |
Description | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48VQFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | ARM® Cortex®-M23 PIC® 32CM LS Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 512KB (512K x 8) FLASH 48-VQFN (7x7) |
Mfr | Program Memory Type FLASH |
Series | EEPROM Size 8K x 8 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | RAM Size 64K x 8 |
Part Status Active | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.62V ~ 3.63V |
DigiKey Programmable Not Verified | Data Converters A/D 14x12b; D/A 2x12b |
Core Processor ARM® Cortex®-M23 | Oscillator Type Internal |
Core Size 32-Bit | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Speed 48MHz | Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank |