PIC32MX570F512L-50I/PF
DigiKey Part Number
PIC32MX570F512L-50I/PF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MX570F512L-50I/PF
Description
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14)
EDA/CAD Models
PIC32MX570F512L-50I/PF Models
RAM Size
64K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 48x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
50MHz