PIC32MX570F512LT-50I/PF
DigiKey Part Number
PIC32MX570F512LT-50I/PF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MX570F512LT-50I/PF
Description
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PIC32MX570F512LT-50I/PF Models
RAM Size
64K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 48x10b
Core Processor
MIPS32® M4K™
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
50MHz