SST25VF010A-33-4C-SAE-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SST25VF010A-33-4C-SAE-T |
Description | IC FLASH 1MBIT SPI 33MHZ 8SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | FLASH Memory IC 1Mbit SPI 33 MHz 8-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SST25VF010A-33-4C-SAE-T Models |
Category | Memory Organization 128K x 8 |
Mfr | Memory Interface SPI |
Series | Clock Frequency 33 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 20µs |
Part Status Active | Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Verified | Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) |