086-16SBSM+
DigiKey Part Number
3157-086-16SBSM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
086-16SBSM+
Description
COAX CBL SMA TO SMA 16"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .086 16.00" (406.40mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
16.00" (406.40mm)
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Female
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C